Суббота, 20.04.2024, 14:25
Вітаємо Вас Гость | RSS
Неофіційний сайт
Форма входу
Пошук
Статистика
Архів записів
Статистика сайту
Главная » 2010 » Ноябрь » 3 » Рекордна осінь "Динамо"
21:27
Рекордна осінь "Динамо"
Ще на початку вересня, коли до старту чемпіонату країни серед чоловічих команд Суперліги залишалися лічені дні, на українських гандбольних сайтах найгарячішою темою була кадрова "революція" в полтавському "Динамо". Любителі та знавці гандболу тоді зазначали, що в Полтаві підібрався такий склад гравців, з яким "Динамо" може поборотися навіть за медалі чемпіонату України. Серед них - відомий полтавцям головний "конструктор" гри "Динамо" у першій половині минулорічного сезону Юрій Хауха, а також досвідчені Олег Кумогородський, Олег Разинков, Артем Євдокимов.

СТРИБОК НА ДРУГЕ МІСЦЕ

Знавці українського гандболу не помилилися. Перше коло чемпіонату України "Динамо" завершило на 2-му місці. Протягом одного місяця і десяти днів (з 14 вересня по 24 жовтня) підопічні головного тренера Андрія Портного встановили цілий "каскад" клубних рекордів. Перший з них зафіксовано вже на десятий день турніру, 24 вересня, - вперше в історії (починаючи з 1998 року) полтавське "Динамо" у перших трьох матчах здобуло дві перемоги. Цього разу над "Портовиком" - 25:22 (у першому турі) і технічну перемогу над "Авіатором" - 10:0 (у третьому). У 5-у турі (матч 4-го туру "Динамо" - "Політехнік" було перенесено) полтавці зіграли внічию в луганську з "Буревісником" - 26:26. Тож вперше в історії динамівці у чотирьох стартових матчах програли лише одну гру - запорізькому ЗТР - 21:31 (матч 2-го туру). А потім підопічні Андрія Портного встановлюють свій черговий клубний рекорд - три перемоги поспіль у Суперлізі над: "Мотор-ЗНТУ-ЗАС" - 29:24, "Будівельником" - 27:25 і "Політехніком" - 29:27. Рівно через місяць після початку чемпіонату, 14 жовтня, "Динамо" вперше у своїй історії сходить на 3-є місце в турнірній таблиці Суперлізі. А ще через п'ять днів, 19 жовтня, після перемоги у Броварах, динамівці вперше "стрибають" аж на друге місце у турнірній таблиці. А після третьої поспіль перемоги (над "Політехніком") наші земляки завершують перше коло чемпіонату на другому місці, відстаючи від лідера - ЗТР - лише на 1 очко, і випереджають своїх переслідувачів на 3 пункти.

ПОЛОВИНА ВІД НАЙКРАЩОГО

Раніше найкращим досягненням полтавського "Динамо" протягом одного кола чемпіонату України було 50% набраних очок (3 перемоги, 1 нічия, 3 поразки). Восени 2010 року у першому колі чемпіонату полтавці встановили нове своє досягнення, яке, напевно, важко буде перевершити коли-небудь - 11 очок із 14 можливих! За цей період наші земляки набрали 78,6% очка.

Для порівняння: у своєму кращому в історії суперліговому сезоні (2007/2008), в якому "Динамо" посіло 4-е місце і вперше вийшло до єврокубків, полтавці набрали 22 очка у 28 матчах. А тепер, восени 2010 року "Динамо" набрало вже 11 очок у 7 матчах! Тобто, за підсумками лише одного першого кола вже маємо 50% від свого кращого здобутку за весь сезон.

Також вперше в історії динамівці завершили коло змагань з позитивною різницею закинутих і пропущених м'ячів - плюс 12 (167:155). У складі полтавців у першому колі закинутими м'ячами відзначилися (без урахування 10 "київських" м'ячів за технічну перемогу): Олег Кумогородський - 33, Олег Разинков - 33 (за підсумками першого кола вони обидва входять до десятки кращих снайперів Суперліги), Юрій Хауха - 23, Артем Євдокимов - 22, Андрій Фролов - 12, Андрій Стариков - 10, Андрій Васюк - 8, Дмитро Горський - 7, Ігор Бондал - 4 (Ігор є єдиним гравцем "Динамо", який закидав м'ячі у ворота суперників полтавців за весь час виступів команди у вищій, а потім - Суперлізі), Тимур Луценко - 2, Сергій Румянцев - 2, Микита Доленко - 1.

А ось статистика кращих снайперів по кожному окремому матчу першого кола доволі цікава. Бо у трьох із шести матчах, які відбулися (матч з "Авіатором" не відбувся) кращими снайперами полтавців були одразу два гравці. У грі з "Портовиком" найбільше м'ячів закинув Дмитро Горський - 7, із ЗТР - Олег Кумогородський - 9, з "Буревісником" - Олег Кумогородський і Олег Разинков - обидва по 9, з "Мотор-ЗНТУ-ЗАС" - Олег Разинков і Юрій Хауха - обидва по 7, з "Будівельником" - Артем Євдокимов - 8, з "Політехніком" - Олег Кумогородський і Олег Разинков - обидва по 9. У той же час найбільше м'ячів у ворота самого "Динамо" в окремому матчі першого кола - по 8 - змогли закинути Дмитро Куропятников ("Мотор-ЗНТУ-ЗАС") і Едуард Захаров ("Політехнік").

ТОЧНІСТЬ, ВЛУЧНІСТЬ, ПІДБИРАННЯ

Та незважаючи на те, що полтавці вийшли на 2 місце у Суперлізі, динамівців ще зарано вважати суперклубом. Про це свідчать чисельні статистичні дані за підсумками першого кола, які розмішені на сайті Української гандбольної ліги. У першому колі полтавці в середньому за матч закидали у ворота суперників по 26,2 м'ячі - це четвертий показник (у ЗТР - 32,0 м'ячі в середньому за гру, у "Портовика" - 30,7, у "Будівельника" - 28,7). У 6 матчах першого кола полтавці здійснили 246 кидків по воротах суперників, з яких 125 були точними (відсоток точності - 50,8%). "Портовик" має 59,1% точності кидків, ЗТР - 55,8%, "Будівельник" - 55,4%, а "Буревісник", як і полтавці, - 50,8%.

У першому колі полтавці виконали 41 семиметровий кидок (гандбольний пенальті), з яких влучними виявилося 32 семиметрових кидки (або 78,0%). За цим параметром кращі показники мають тільки дві команди: "Мотор-ЗНТУ-ЗАС" - 80,0% і "Будівельник" - 78,6%.

У шести матчах першого кола гравці "Динамо" зробили 22 перехоплення м'яча (в середньому за один матч - 3,7 перехоплень). Тут кращі показники в середньому за гру мають: "Портовик" (5,4), "Мотор-ЗНТУ-ЗАС" (4,4) і "Політехнік" (3,9). А з блокуванням - набагато гірше: 11 блоків у 6 матчах - в середньому за гру 1,8. Лідер за блоками - ЗТР (в середньому за гру - 7,0), далі йдуть "Політехнік" (2,9), "Буревісник" (2,1), "Портовик" (2,0) і "Авіатор" (2,0).
За підбиранням м'яча "Динамо" (24 підбирання - в середньому за гру - 4,0) є середнячком і поступається "Портовику" (в середньому за гру - 6,3), "Будівельнику" (5,4), "Політехніку" (5,4) і ЗТР (5,1).

А ось за втратами м'яча у грі показники полтавці найкращі - 67 втрат м'яча (в середньому - 11,2 за гру). Другий показник у ЗТР (11,6 втрат м'яча за гру), а найгірший показник має "Портовик" (15,3). Також наші земляки мають чи не найменше вилучень з поля - загалом 26 (у середньому за гру - 4,3). Такий же показник (4,3) має ЗТР, а у "Портовика" він найменший (4,1 вилучення за гру). Але давайте не будемо забувати, що "Динамо" (Полтава) зіграла у першому колі 6 матчів (одна гра з "Авіатором" не відбулася), а не 7, як інші команди. А це також може впливати і на відсотки, і на середні показники.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ «ВИМІР»

Окремі гандболісти "Динамо" мають показники, які дозволяють їм перебувати серед гравців-фаворитів Суперліги. Полтавці Олег Кумогородський і Олег Разинков у середньому за гру закидали по 5,5 м'ячів у ворота суперників - з цим снайперським здобутком вони обидва поділяють 7-му позицію. А найкращий показник має гравець ЗТР і збірної України Сергій Бурка - у середньому 8,1 м'яча за гру. Серед десятки кращих "перехоплювачів" (5 перехоплень у 6 матчах) перебуває Дмитро Горський - у середньому за гру - 0,8. Не набагато відстає від нього інший динамівець Андрій Васюк (у середньому за гру - 0,7). А кращий середній показник з перехоплення має гравець "Портовика" Олександр Южбабенко (2,0).

Андрій Васюк також уходить до десятки кращих блокувальників - 0,5 блока у середньому за гру. А кращий показник у цій "номінації" належить гравцю ЗТР Андрію Наталюку (2,8). А за кількістю підбирань динамівець Олег Разинков уходить до чільної п'ятірки - 6 підбирань у 6 матчах (у середньому - 1,0). Кращий середній показник має Юрій Маньковський з "Портовика" - 1,2.

Олег Кумогородський перебуває серед десятки кращих снайперів, які закидають м'ячі з гри - 28 (у середньому за матч - 4,7). Лідирує у цій "номінації" той же Сергій Бурка, середній показник якого становить 8,3 м'ячі.

А полтавець Андрій Стариков перебуває серед трійки лідерів за точністю кидків з гри - 10 точних кидків із 12 (відсоток точності - 83,3%). Такий же відсоток має і Олександр Яроцький "Мотор-ЗНТУ-ЗАС". Лідирують з точності кидків Кирило Ганзієнко з "Портовика" (100%) і Андрій Балинський з "Будівельника" (86,7).

Нарешті, у двох неприємних номінаціях "втрати" і "кількість вилучень" динамівці присутні серед "лідерів" лише в одній. Наших земляків поки що не має серед тих, хто найчастіше втрачають м'ячі, але є серед тих, кого часто вилучають. Динамівець Андрій Васюк у 6 матчах 7 разів вилучався з поля (в середньому - 1,2 рази за гру). Тут за загальною кількістю вилучень з поля - по 9 у 7 матчах (у середньому по 1,3 вилучення за матч) "лідирують" одразу 3 гравці: Едуард Захаров з "Політехніка", Максим Бегаль з "Буревісника" та Ігор Кривчиков з "Мотор-ЗНТУ-ЗАС". А за середнім показником вилучення за одну гру впевнено "лідирує" Олександр Петров з "Будівельника" (1,5).
ПРИНЦИПОВІ МАТЧІ І АМБІЦІЇ
Після невеликої паузи, пов'язаної з матчами збірної України у другому кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2012 року, в якому наші гандболісти у першій грі, 28 жовтня, програли на виїзді збірній Польщі - 15:23, а в другому матчі, 31 жовтня, на своєму полі програли збірній Словенії - 25:31, вже цього тижня розпочнеться друге коло чемпіонату в чоловічій Суперлізі. Саме початок другого кола може підтвердити або спростувати амбіції полтавського "Динамо". Бо перші дві гри будуть принциповими: 5 листопада в Южному - з "Портовиком", а 10 листопада в Полтаві - з минулорічним чемпіоном країни і нинішнім лідером Суперліги - запорізьким ЗТР.

Чи продовжать наші земляки встановлювати свої клубні рекорди й у другому колі чемпіонату України?

ДЕ ГРАТИМЕ КОМАНДА?

Автор, як і багато інших полтавців - любителів гандболу, пам'ятає всі полтавські зали, в яких грали динамівці: спорткомплекс Педагогічного університету, Палац спорту "Спартак", спортзал Аграрної академії, спорткомплекс ПЗМС (Полтавського заводу медичного скла), спорткомплекс "Динамо". І все це за якихось півтора десятка років. А зараз багато хто з місцевих знавців гандболу стверджує, що в недалекому майбутньому у гандболістів полтавського "Динамо" з'явиться ще новіша, сучасніша база з найбільшим у Полтаві ігровим залом і трибунами під дахом. Ним може стати спорткомплекс, який буде зведено в районі авіамістечка. Майбутнє «Динамо» наразі пов’язано з новим президентом клубу Іваном Матієшиним.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ

Сайт уболівальників "Ворскла"
Просмотров: 1592 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]