Пошук
Статистика
Архів записів
Статистика сайту
Главная » 2011 » Июнь » 29 » Згадуючи минуле. Рік 1999-й. «Буревісник» (Сєверодонецьк) – «Динамо» (Полтава) 21:18 (9:9), 20:23 (11:14)
23:58

«Буревісник» (Сєверодонецьк) – «Динамо» (Полтава) 21:18 (9:9), 20:23 (11:14)

25 і 26 березня. Сєверодонецьк. Палац спорту «Азот».

Судді: В. Люрко, Т. Осадчук (Волочиськ)

«Буревісник»: Сорокін, Камишов, Ращупкін, Аверін, Задорожний, Шиполєв, Ромашка, Васецький, Онопко, Кузніченко, Стрельцов, Троценко, Мірошніченко, Вижбовський.

«Динамо»: Мороз, Подволоцький, Кириченко, Силка, Доценко, Панкратов, Кащенко, Фірсов, Блажко, Бондал, Донськой, Синицин, Кульчицький, Масловський.

Перервати невдалу серію з поразок у першій зустрічі з з явним аутсайдером вищої ліги нашим землякам не пощастило. Такі от справи: тиждень тому полтавці поступилися чемпіонам країни – ЗТРу і відразу ж команді, яка має в своєму активі лічені перемоги. З перших хвилин зустрічі гра в гостей складалася важко. Динамівці закинули перший м’яч на 4-й хвилині (Фірсов), а другий – аж на 8-й (Кащенко). Аутсайдери на той час були попереду – 3:2. В середині першого тайму становище вирівнялося – 5:5. Однак на 23-й хвилині «Буревісник» повів у рахунку – 8:6. Полтавці схаменулися. Три їхні атаки поспіль завершилися влучними кидками Кащенка, Фірсова та Блажка. А перед самою перервою господарі відновили рівновагу – 9:9. Перші дві третини друго­го тайму обидві команди ніби грали в наздоганялку. Спочат­ку Синицин виводить «Дина­мо» вперед — 11:10. Незаба­ром Фірсов і Кащенко знову схиляють чашу терезів на бік гостей — 13:12. Все йшло за планом полтавців. Та в наступ­ні п'ять хвилин у їхньому за­хисті виникли прикрі «тріщи­ни». «Буревісник» зробив чо­тири разючі випади і стрімко вирвався вперед - 16:13. Але минає ще чотири хвилини, і табло висвічує нічию - 16:16. До закінчення матчу залиша­ється 10 хвилин. На жаль, у заключній фазі гри полтавці знову «провалилися», вони зовсім втратили приціл, не використавши цілий ряд гарних для завершення моментів. Ос­танній 10-хвилинний інтервал ігрового часу господарі вигра­ли - 5:2, здобувши бажану для себе перемогу. Чому про­грали полтавці? Можливо, то­му, що на рівні своїх функціо­нальних можливостей діяв ли­ше один гравець - Сергій Фірсов. Грав він з невеликою травмою, яка не завадила йо­му закинути у ворота «Буре­вісника» аж 11 м'ячів! Три м'ячі в першій зустрічі записав на свій рахунок Сияицин, 2 - Кащенко, по одному - Бондал та Доценко.

Велику «педагогічно-про­світницьку» роботу перед по­вторним матчем провів голо­вний тренер «Динамо» Олек­сій Попович. На те були ваго­мі причини. Відступати, як ка­жуть, далі вже нікуди. 5 пора­зок поспіль - це антирекорд, який, безумовно, впливає на авторитет команди. Аргумен­ти наставника знайшли порозуміння у його підопічних, і сюжет другого поєдинку роз­гортався за зовсім іншим сце­нарієм. Однак головна особа залишилася незмінною - Сергій Фірсов.  8-й номер динамівців вже у першому таймі досяг гросмейстерського показника результативності, закинувши у ворота сєверодонеччан 9 м'ячів. 5 з них Сер­гій «вколотив» у перші 15 хви­лин, вивівши полтавців впе­ред - 7:2. Минуло ще небагато часу, і дннамівці повели в рахунку досить впевнено - 11:3. Але, вже в котрий раз, наші земляки різко «загаль­мували». Кінцівка першого тайму виявилася за господа­рями, котрі відіграли аж 5 м'ячів.

Надолужити втрачене гості змогли дише в середині другої половини другого тай­му, довівши свою перевагу до 6 м'ячів (19:13). Цим полтавці не обмежилися Хотілося за­безпечити собі надійний для перемоги тил. Динамівці під­вищили темп, і вже за 8 хви­лин до фінального свистка пи­тання про переможця було вирішене. Наші земляки ві­дірвалися на недосяжну від­стань - 23:15. На цьому активність гостей різко «згас­ла»: вони пропустили у влас­ні ворота 5 м'ячів, не забив­ши суперникам жодного.

Знову, як і в першій зуст­річі, Сергій Фірсов закинув сєверодонеччанам 11 м'ячів. Тим самим кращий бомбар­дир «Динамо» встановив клубний рекорд результатив­ності спарених матчів 29 м'ячів. Слід також додати, що жодному полтавському ганд­болісту не вдавалося двічі по­спіль вражати ворота супер­ників у вищій лізі з двознач­ними цифрами. Сергію Фірсову це вдалося як у першій, так і в другій зустрічі. 5 м'ячів на другий день забив Сини­цин, 3 - Панкратов, 2 - Сил­ка, по одному - Доценко та Бондал.

Ось що розповів про хід поєдинків у Сєвєродонецьку  головний тренер «Динамо» Олексій ПОПОВИЧ:

- Відверто кажучи, ми запланували виграти у Сєвє­родонецьку дві гри, але не вийшло. 3 одного боку далося взнаки психологічне наванта­ження, а з іншого - фактор чужого поля Адже більшою мірою перемогу бажали здо­бути господарі, у яких ще є шанс залишитися у вищій лі­зі. Головними причинами того, що ми не виконали «план», є, по-перше, відсутність стабіль­ності команди. Одного бажан­ня грати на перемогу замало.  Динамівці можуть чудово зіг­рати в одному мікроциклі по­єдинку, а потім повністю про­валити інший. Саме так було першого ігрового дня. Гравці допустили величезну кіль­кість технічних помилок - близько двадцяти. За таких умов розраховувати на спри­ятливий результат нереально. У захисті грали непогано, а ось у нападі і особливо в реа­лізації голевих моментів - слабо. Наступного дня кожен зробив відповідні висновки, і гра «пішла». Наша перевага ні в кого не викликала сумні­ву. Полтавці були господа ра­ми становища.. У зустрічі взя­ли участь всі, хто був  заявле­ний.

Друга причина «недоско­налості» - велика кількість травмованих гандболістів. Не в повну силу грасє Бондал, травмовані Кащенко, Кириченко, отримав травму в Сєвє­родонецьку голкіпер Мороз. У повторному матчі ворота за­хитав Подволоцький. Зіграв він напрочуд надійно, ліквідувавши сім виході сам на сам. Завдяки цьому полтавці й переломили хід зустрічі. Травми переслідують гравців протягом усього сезону. Проблеми зі здоров’ям вплинули на виступ команди і внесли суттєві корективи у страте­гію турнірної боротьби. Зараз вже стає очевидним, що ми не зможемо зачепитися за 5-е місце (хоча не відмовляємо­ся, а  навпаки, будемо прагну­ти використати всі для цього нагоди).

Звичайно, зробити крок вперед – посісти 6-те місце – нам під силу,  та все ж таки хотілося зробити ще 2-3 кроки вгору. Заключні матчі чемпіонату якраз підсумують  результат нашої праці протягом останнього року.