СМИ о "Динамо" [2]
Познавательное [11]
Главная » Статьи » Выступления на евроарене

ЄВРОКУБКОВИЙ ІСПИТ НА МАЙСТЕРНІСТЬ КОЖНОГО ГРАВЦЯ ТА КОМАНДИ В ЦІЛОМУ
Минулого року полтавське "Динамо” вперше у своїй історії вибороло право виступати в європейському клубному турнірі - Кубку Виклику, посівши 4 місце в чемпіонаті України. Згідно з Регламентом, наші земляки розпочали змагання з третього раунду, в якому перемогли білоруську команду "Вікторія-Регія” (Мінськ) і вийшли до 1/8 фіналу. Таким чином, "Динамо” виявилося єдиною з п’яти українських команд, якій пощастило продовжити єврокубкові баталії і у 2009 році. Минулої неділі, 14 лютого, в Полтаві відбувся перший матч 1/8 фіналу, в якому динамівці зустрілися з австрійською командою "УХК Кремс”.

"Динамо” - "УХК Кремс” - 26:32 (11:16)

14 лютого. Полтава. Палац спорту "Динамо”. 450 глядачів.
Судді: Георгій Бебетсос, Іоанніс Меімарідіс (обидва - Греція).
Інспектор - Калев Юентслі (Естонія).
Динамо: Богдан Панченко (Михайло Дайментов), Ігор Крилов (закинув 2 м’ячі), Тимур Луценко (2), Дмитро Горський, Євген Чепеляга, Андрій Стариков (5), Сергій Паламар (2), Павло Бацман, Сергій Коваленко (8), Сергій Румянцев (3), Ігор Бондал (4), Едуард Яковенко.
Головний тренер - Олексій Попович.
Тренер - Андрій Мороз.
УХК Кремс: Вольфганг Фільцвайсер, Бернхард Грабнер (1), Івіца Бєлаш (3), Павел Грачовек (4), Крістоф Візварі (4), Бернхард Біндер, Тобіас Шопф (5), Патрік Лахманн (3), Крістоф Свобода (2), Георг Халупа (5), Петер Марек, Радош Пєшич (2), Вернер Лінт (3).
Головний тренер - Штефан Жілагі.
Тренер - Лайош Пановіч.

ПЕРШІ ДВІ АТАКИ — РЕЗУЛЬТАТИВНІ, АЛЕ…
Матч розпочався стрімкими атаками господарів поля. Вже на 3-й хвилині полтавці повели в рахунку - 2:0. Перший м’яч, у першій же атаці (на 22-й секунді) закинув Ігор Бондал. Другий, з 7-метрового гандбольного "пенальті”, записав на свій рахунок Сергій Коваленко. Глядачі на трибуні бурхливими оваціями зустріли такий агресивний і результативний для полтавців дебют гри. Та згодом у залі запанувала тиша. Бо вже на 9-й хвилині гравці "УХК Кремс” вели в рахунку - 4:2 (відзначилися Лахманн, Грачовек - двічі і Лінт). Не встиг Коваленко скоротити рахунок до мінімуму (3:4), знову реалізувавши 7-метровий штрафний, як через півтори хвилини австрійці відповіли двома голами (Пєшич і Лінт).

… ДОВЕЛОСЯ НАЗДОГАНЯТИ
Ще 10 хвилин на майданчику тривала безкомпромісна позиційна боротьба. Кожен із суперників не бажав втрачати стратегічної ігрової переваги. Андрій Стариков закидає четвертий м’яч, на який гості відповідають влучним кидком Халупи з 7-метрового. Ще протягом десяти хвилин триває, як кажуть, гра - м’яч у м’яч. В австрійців відзначається Бєлаш, у полтавців - Коваленко. Потім, відповідно, Коваленко і Грачовек. Знову черговий обмін результативними кидками Сергія Паламара і Бєлаша. Рахунок на 20-й хвилині стає 10:7 на користь австрійців. Але по грі не можна було сказати, що наші земляки хоча б у чому-небудь поступалися гравцям "УХК Кремс”. Та саме на 20-й хвилині стався перший перелом на користь австрійців. Було зіграно ще три хвилини, і гості вели в рахунку вже з перевагою у 5(!) м’ячів - 13:8. У полтавців відзначився Стариков, у австрійців: Візварі (гравець збірної Австрії, який не вперше грав в Україні), Пєшич і Грачовек. З цього моменту стратегічна перевага переходить до гандболістів "УХК Кремс”. Вони починають діяти спокійно, впевнено, чітко - як справжні господарі становища. А господарі майданчику - динамівці - навпаки, починають нервувати, метушитися, поспішають у тих моментах, у яких треба діяти холоднокровно, академічно. Нічого не поробиш, наздоганяти завжди, як кажуть, не весело…
Після короткого переломного відрізку у наступні сім хвилин, які залишалися до закінчення першого тайму, суперники тричі обмінювалися результативними випадами. На гол Ігоря Крилова відповів Візварі, на гол Сергія Румянцева - Свобода, на черговий гол Крилова - Халупа (з 7-метрового). Перший тайм закінчено. Перевага австрійців у п’ять м’ячів збереглася - 16:11.

СУПЕРНИКИ І СУДДІ ЖИЛИ ЧЕРЕЗ СТІНКУ
Другий тайм розпочався відчайдушним штурмом динамівців, які не збиралися миритися зі станом речей. Нашим землякам вистачило п’яти хвилин, щоб змусити серйозно занервувати австрійців. Цей проміжок ігрового часу завершився з перевагою полтавців з рахунком - 4:1. У господарів поля відзначилися Крилов, Стариков - двічі і Бондал, у гостей - лише Халупа. Рахунок стає 17:15 на користь австрійців. Але неозброєним оком видно, що полтавці знайшли свою гру і прагнуть надалі розвивати свій успішний порив. Та саме після цього суддівські свистки грецьких арбітрів Георгія Бебетсоса та Іоанніса Меімарідіса переводять гру в інше "русло”. Штурмові атаки полтавців захлинаються через свистки арбітрів на ближніх підступах до воріт австрійців. Виходить все навпаки. Замість наближення до нічийного результату на табло знову починається збільшення рахунку на користь австрійців. Протистояти команді суперників у полтавців були сили, та протистояти суддівським "помилочкам” сил не вистачило. Через вісім хвилини (на 43-й хвилині) динамівці непередбачено відстають від австрійців уже на шість м’ячів - 18:24. У цей період у гостей нестримним був Шопф, який закинув чотири м’ячі, ще три на рахунку Лахманна, Грабнера і Лінта. У полтавців змогли відзначитися Стариков, Румянцев і Коваленко. До закінчення гри залишалося ще 17 хвилин, але, з точки зору психології, результат уже практично був відомим. Декілька суддівських "спотикань” суттєво пригасили настрій полтавців. Уболівальники відреагували на них відповідним галасом. Але не всі уболівальники. Були й такі, які казали, що в суддівських "коливаннях” винні самі ж полтавці. Вірніше, адміністративні прорахунки динамівців. Це призвело до того, що мав місце унікальний випадок полтавської "гостинності”. Ніде в світі ви не зустрінете, щоб команда суперників жила в одному готелі з суддями та інспектором. У Полтаві це здійснилося. Гравці та тренери "УХК Кремс”, грецькі судді і естонський інспектор жили в одному полтавському готелі надзвичайно "компактно” - на одному поверсі, та ще й у сусідніх (через стінку) номерах. Тож, можливо, гра 1/8 фіналу європейського Кубка Виклику розпочалася задовго до того, як пролунав стартовий свисток у Палаці спорту "Динамо”?

НЕ СКЛАЛИ «КРИЛА»
Одним словом, на фінішній прямій матчу у полтавців фактично опустилися руки. За 7 хвилин до кінця гри динамівці катастрофічно програвали австрійцям уже 8(!) м’ячів - 22:30. У ці найдраматичні хвилини у динамівців двічі відзначився ветеран команди Ігор Бондал, а також Румянцев і Коваленко. А в австрійців: Візварі, Лінт, Шопф, Халупа - двічі і Лахманн. Справу було зроблено! Адже відіграти за останні 7 хвилин 8 м’ячів було нереально. Та полтавським гандболістам слід подякувати за те, що вони не склали "крила” а продовжували шукати шляхи до воріт суперників. Всім уже було зрозуміло, що гру програно, але підопічні головного тренера Олексія Поповича продовжували грати. В останні хвилини матчу господарі поля закинули 4 м’ячі (Коваленко, Луценко, Румянцев, Паламар), гості - 2 (Візварі, Свобода). Це була справжня битва справжніх спортсменів, які не щадили своїх сил. Саме в таких іграх перевіряється майстерність та клас кожного гравця та команди в цілому. Динамівці програли, але уболівальники аплодували своїм землякам стоячи, дякуючи їм за твердий характер і нестримну націленість не миритися з поразкою.

РЕАЛЬНА МАГІЯ ЦИФР
У попередньому номері "Полтавщини-Спорт”, напередодні матчу 1/8 фіналу Кубка Виклику, ми акцентували увагу на тому, що команда "УХК Кремс” демонструє результативний гандбол. Повідомлялося, що в цьогорічному чемпіонаті Австрії гравці Кремса у 18 матчах закинули у ворота своїх суперників 583 м’ячі (у середньому - 32,4 м’ячі за гру). В Полтаві австрійська команда закинула у ворота "Динамо” як раз свою середньостатистичну "норму” - ті ж самі 32 м’ячі. Також ми повідомляли, що головна особливість суперників - чітка і злагоджена гра всієї команди, в якій немає явного лідера серед снайперів. І сама гра в Полтаві зайвий раз це довела. І тут в австрійців не виявилося єдиного лідера-снайпера. По 5 м’ячів динамівцям закинули Шопф і Халупа, по 4 - Грачовек і Візварі, по 3 - Бєлаш і Лахманн. А загалом м’ячі у ворота полтавців закидали 9 польових гравців "УХК Кремс”. У динамівців результативні атаки записали на свій рахунок 7 польових гравців. А найрезультативнішим виявився Коваленко - 8 м’ячів, з яких 7 було закинуто з 7-метрових штрафних кидків.
Матч-відповідь 1/8 фіналу європейського Кубка Виклику відбудеться у Кремсі-на-Дунаї 21 лютого. Гра розпочнеться о 19:00 за місцевим (середньоєвропейським) часом.
Також повідомляємо полтавських прихильників гандболу, що Комітет з організації та проведення змагань ФГУ прийняв рішення про перенесення матчу чемпіонату України з гандболу між командами Суперліги "Динамо” (Полтава) - "Буревісник” (Луганськ) з 18 лютого на 30 березня.

ХТО БЛИЖЧИЙ ДО ЧВЕРТЬФІНАЛУ?
Минулого тижня в інших містах Європи також відбулися матчі 1/8 фіналу Кубка Виклику. У них було зафіксовано такі результати: ПАОК (Салоніки, Греція) - "Дедеман” (Бакеу, Румунія) - 28:31, "Бешикташ” (Стамбул, Туреччина) - ХІТ (Іннсбрук, Австрія) - 25:26, "УКМ Спорт” (Ресіта, Румунія) - "Вардар” (Скоп’є, Македонія) - 31:20, "Будучность” (Подгориця, Чорногорія) - "Марітіму” (Мадейра, Португалія) - 30:26 і 31:28, СКІФ (Краснодар, Росія) - "БСВ Мурі” (Берн, Швейцарія) - 33:35, "Пролетер-Нафтагаз” (Зреньянін , Сербія) - "Добруджа” (Добрич, Болгарія) - 33:19, "Ліберті” (Сан-Бернардо, Португалія) - КСУ (Сучава, Румунія) - перший матч відбудеться 21 лютого, матч-відповідь - 22 лютого.